ĆWICZENIA


Ćwiczenia „Opaleniec 2024”

kp psp przasnyszW dniu 18 marca 2024 r. na kompleksie leśnym Nadleśnictwa Wielbark w miejscowości Opaleniec zostały zorganizowane ćwiczenia dla wszystkich Jednostek OSP z terenu Gminy Chorzele oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Przasnyszu.


Ćwiczenia na kompleksie leśnym w miejscowości Karwacz

kp psp p sz 1W dniu 22 marca 2023 r. na kompleksie leśnym Nadleśnictwa Przasnysz w miejscowości Karwacz zostały zorganizowane ćwiczenia dla wybranych Jednostek OSP z terenu Gminy Przasnysz, Krasne, Czernice Borowe oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Przasnyszu.


Doskonalenie zawodowe w KP PSP w Przasnyszu

kp psp p sz 1Doskonalenie zawodowe jest nierozłącznym elementem strażackiej służby. Nabyte umiejętności, nawyki i opanowanie przekazanej wiedzy przyczyniają się do efektywnego prowadzenia działań ratowniczych. Dlatego wszyscy strażacy Państwowej Straży Pożarnej zobowiązani są uczestniczyć w doskonaleniu zawodowym.


Ćwiczenia na akwenie wodnym w miejscowości Bagienice

kp psp p szW dniu 23 lutego 2023 r. na akwenie wodnym w miejscowości Bagienice gm. Chorzele odbyły się ćwiczenia Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Przasnyszu, Specjalistycznych Sekcji Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Przasnysza i Ostrołęki oraz Jednostki OSP Chorzele i Rycice.


Ćwiczenia w Szkole Podstawowej w Zielonej

kp psp p sz 9W dniu 23 września w Szkole Podstawowej im. Księdza Jerzego Popiełuszki w Zielonej gm. Krasne odbyły się ćwiczenia na obiekcie wraz z praktycznym sprawdzeniem organizacji i warunków ewakuacji uczniów i personelu. Dyrektor Szkoły po zauważeniu pożaru kotłowni, który przeniósł się na pierwszą kondygnację natychmiast podjął decyzję o ewakuacji i powiadomił odpowiednie służby. Powiatowe Stanowisko Kierowania w Przasnyszu zadysponowało na miejsce 4 zastępy straży pożarnej w tym: Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą w Przasnyszu, OSP Zielona, OSP Krasne oraz OSP Wężewo.


Ćwiczenia ewakuacyjne w Szpitalu Powiatowym w Przasnyszu

kp psp p sz 1W dniu 19 sierpnia br. około godz. 10:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie z monitoringu przeciwpożarowego o pożarze w Szpitalu Powiatowym w Przasnyszu. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy Straży Pożarnej.


Ćwiczenia na obiekcie w miejscowości Turowo

kp psp p sz 1W dniu 21 czerwca 2022 r. o godz. 11:00 na terenie obiektu Stowarzyszenia Monar-Mazowieckie Centrum Pomocy Bliźniemu MARKOT w Turowie przeprowadzono ćwiczenia doskonalące dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz wybranych jednostek OSP.


Pożar lasu w miejscowości Przejmy-ćwiczenia

kp psp p sz 1W dniu 28 kwietnia 2022r. na kompleksie leśnym Nadleśnictwa Przasnysz w miejscowości Przejmy zostały zorganizowane ćwiczenia dla wybranych Jednostek OSP z terenu Gminy Przasnysz, Jednorożec oraz Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Przasnyszu.


Ćwiczenia na akwenie wodnym w miejscowości Bagienice

kp psp p sz 1W dniu 22 marca 2022 r. na akwenie wodnym w miejscowości Bagienice gm. Chorzele odbyły się ćwiczenia Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Przasnyszu, Specjalistycznej Sekcji Ratownictwa Wodno-Nurkowego oraz Jednostki OSP Chorzele i Rycice.


Ćwiczenia na obiekcie Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej

kp psp p sz 16W dniu 28 września 2021 r. o godz.  10:00 na terenie obiektu  Szkoły Podstawowej w miejscowości Krzynowłoga Mała obyły się ćwiczenia ewakuacyjne z udziałem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Przasnyszu, jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Krzynowłoga Mała oraz Żołnierzy z 2 Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza.


Ćwiczenia na terenie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Chorzelach

kp psp p sz 16W dniu 15 lipca 2021 r. zgodnie z „planem ćwiczeń doskonalenia zawodowego na obiektach” odbyły się ćwiczenia pozoracyjne na terenie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Chorzelach przy ul. Młynarskiej.


Pożar w budynku warsztatowo-magazynowym DPS Ruda

kp psp p sz 1W dniu 29 czerwca 2021 r. zgodnie z „planem ćwiczeń doskonalenia zawodowego na obiektach" odbyły się ćwiczenia pozoracyjne na terenie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ruda 1.


Katastrofa śmigłowca przy szpitalnym lądowisku

kp psp p sz 1W dniu 22 czerwca ok. godz. 10.00. na terenie Szpitala Powiatowego w Przasnyszu odbyły się ćwiczenia obejmujące katastrofę śmigłowca przy szpitalnym lądowisku.


Pożar w Zespole Placówek Oświatowych w Jednorożcu - ćwiczenia

kp psp p sz 2W dniu 20 maja 2021 r. zgodnie z „planem ćwiczeń doskonalenia zawodowego na obiektach” odbyły się ćwiczenia pozoracyjne w Zespole Placówek Oświatowych w Jednorożcu przy ul. Odrodzenia 13.


Ćwiczenia „LODOWE 2021”

KP PSP P szW dniu 18 lutego 2021 r. w miejscowości Łoje gm. Krzynowłoga Mała odbyły się ćwiczenia pk. „Lodowe 2021”