OGŁOSZENIA


Komunikat w sprawie ograniczenia osobistych wizyt w jednostkach PSP

KP PSP PrzasnyszW związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej.


Ekwiwalent OSPKomunikat w sprawie ekwiwalentu dla druhów OSP


Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

Nie dla czaduPaństwowa Straż Pożarna przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa pożarowego w domach.


Bezpieczne lodowiska 2022

Bezpieczne lodowiskaZbliżają się ferie zimowe. Przy sprzyjającej pogodzie dzieci i młodzież chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Jedną z wielu zimowych atrakcji jest korzystanie z lodowisk, ślizgawek. Państwowa Straż Pożarna, jak co roku, dba o bezpieczeństwo wspierając tworzenie sprawdzonych miejsc do zimowych zabaw.


Nie Oślepiaj, Oświetlaj - sprawdź światła w pojeździe za darmo!

NIE OLEPIAJ OWIETLAJ SPRAWD WIATA W POJEDZIE 2Pod patronatem Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego w Szkolnej Stacji Kontroli Pojazdów trwa kampania na rzecz poprawienia bezpieczeństwa na drogach publicznych. Do końca miesiąca kierowcy z Powiatu Przasnyskiego w Podstawowej Stacji Kontroli Pojazdów mieszczącej się przy ulicy Gdańskiej nr 1 w Przasnyszu mogą bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoim pojeździe.


Wyłoniono laureatów konkursu plastycznego promującego profilaktykę zatruć tlenkiem węgla

kp psp p sz 2W dniu 24 listopada 2021 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu obyło się posiedzenie komisji konkursowej powołanej przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu w celu wyłonienia na szczeblu powiatowym zwycięzców konkursu promującego profilaktykę zatruć tlenkiem węgla oraz bezpieczeństwo pożarowe w obiektach mieszkalnych „czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” organizowanego przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego.


 Konkurs „CZUJKA na straży Twojego bezpieczeństwa”

Czujka logo PSPKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu jako współorganizator konkursu promującego profilaktykę zatruć tlenkiem węgla oraz bezpieczeństwo pożarowe w obiektach mieszkalnych „CZUJKA na straży Twojego bezpieczeństwa” zaprasza do udziału oraz przesyła informacje na temat konkursu, a także zwraca się o pomoc w rozpropagowaniu informacji o wydarzeniu.

Adresatami są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej z terenu województwa mazowieckiego.


#SzczepimySię z OSP

Szczepimy si z OSPOchotnicza Straż Pożarna włącza się w akcję promowania szczepień przeciw COVID-19 w Polsce. Jednostki OSP, które zaangażują się we wsparcie szczepień przeciw COVID-19 mogą zdobyć nagrody pieniężne!


Przełączenie numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego

CPROd 1 czerwca 2021 roku od godziny 10:00 na terenie powiatu przasnyskiego numer alarmowy 998 został przełączony do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które obsługuje numer alarmowy 112. Numer alarmowy  998 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Zaletą tego rozwiązania będzie możliwość powiadomienia o zdarzeniu wszystkich służb jednocześnie.


Projekt ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej - informacje oraz wyjaśnienia

1460x616 OSPW ostatnim czasie opublikowano treść projektu Ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej. Rozpoczęły się również konsultacje społeczne, w których udział bezpośrednio bierze kadra kierownicza Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Państwowej Straży Pożarnej.

W mediach pojawiło się jednak szereg błędnych interpretacji zapisów projektu i zarzutów w tej kwestii. Niniejszym zamieszczamy więc wyjaśnienia i informacje, które przedstawią jasno i czytelnie założenia i cel ustawy.


Strażacy wspierają Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19

kp psp p szOd dnia 22 stycznia 2020 r. do dnia dzisiejszego strażacy PSP jak i OSP uczestniczyli w 9 interwencjach związanych z dowozem osób do punków szczepień znajdujących się na terenie powiatu przasnyskiego. Osoby, które są dowożone nie mają możliwości samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień ze względu na wiek oraz trudności z poruszaniem się, dlatego też KP PSP w Przasnyszu w porozumieniu z Koordynatorami Gminnymi organizuje przewóz dla takich osób.

Odszedł na wieczną służbę st.ogn. w st.spocz. Romuald Zawadzki.

2Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 10 lipca 2020 roku odszedł od nas na wieczną służbę były funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu st.ogn. w st.spocz. Romuald Zawadzki.