OGŁOSZENIA


Bezpieczne wakacje

Bezpieczne Wakacje 1Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Pamiętajmy, że to przede wszystkim od nas zależy, czy będą one bezpieczne, a tym samym udane. Dlatego niezależnie od miejsca, w którym je spędzamy, zachowujmy się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.


 Minuta ciszy dla poległych strażaków z Ukrainy

UAKomendant Główny Państwowej Straży Pożarnej apeluje do wszystkich strażaków PSP i OSP aby, w niedzielę 20 marca 2022 roku o godzinie 8:00 w jednostkach i remizach, uczcić minutą ciszy bohaterskich ratowników Ukrainy, którzy oddali swoje życie podczas służby w tych trudnych i dramatycznych dniach wojny.


 Kampania społeczna Państwowej Straży Pożarnej „Stop Pożarom Traw”

1Do 17 marca 2022 roku na terenie kraju strażacy interweniowali 9 635 razy przy pożarach traw i nieużytków rolnych, w tym na terenie woj. mazowieckiego 1 240. Niestety na terenie całego kraju, w pożarach, odnotowano trzy ofiary śmiertelne oraz 22 osoby ranne.


APEL: Zbiórka sprzętu pożarniczego dla strażaków z Ukrainy

1460x616Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak ogłasza zbiórkę sprzętu dla strażaków z Ukrainy.
Ukraińscy strażacy podejmują działania ratownicze w obliczu ataków wojennych na ich kraj.


Opublikowano rozporządzenie dotyczące świadczenia ratowniczego dla strażaków ratowników OSP

logo MSWiA mniejsze marginesyNa podstawie art. 16 ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych strażakowi ratownikowi OSP przysługuje świadczenie ratownicze (corocznie waloryzowane) z tytułu wysługi lat w OSP w wysokości 200 zł.

Bezpieczne ferie

Ferie zimowe to czas wyczekiwany nie tylko przez uczniów, ale też rodziców. Przy natłoku codziennych obowiązków, szkole/pracy i pandemicznej rzeczywistości, która wcale nie znika, chęć wyrwania się z naszego codziennego otoczenia jest duża.


Komunikat w sprawie ograniczenia osobistych wizyt w jednostkach PSP

KP PSP PrzasnyszW związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej.


Ekwiwalent OSPKomunikat w sprawie ekwiwalentu dla druhów OSP


Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!

Nie dla czaduPaństwowa Straż Pożarna przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa pożarowego w domach.


Bezpieczne lodowiska 2022

Bezpieczne lodowiskaZbliżają się ferie zimowe. Przy sprzyjającej pogodzie dzieci i młodzież chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Jedną z wielu zimowych atrakcji jest korzystanie z lodowisk, ślizgawek. Państwowa Straż Pożarna, jak co roku, dba o bezpieczeństwo wspierając tworzenie sprawdzonych miejsc do zimowych zabaw.


Nie Oślepiaj, Oświetlaj - sprawdź światła w pojeździe za darmo!

NIE OLEPIAJ OWIETLAJ SPRAWD WIATA W POJEDZIE 2Pod patronatem Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego w Szkolnej Stacji Kontroli Pojazdów trwa kampania na rzecz poprawienia bezpieczeństwa na drogach publicznych. Do końca miesiąca kierowcy z Powiatu Przasnyskiego w Podstawowej Stacji Kontroli Pojazdów mieszczącej się przy ulicy Gdańskiej nr 1 w Przasnyszu mogą bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoim pojeździe.


Wyłoniono laureatów konkursu plastycznego promującego profilaktykę zatruć tlenkiem węgla

kp psp p sz 2W dniu 24 listopada 2021 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu obyło się posiedzenie komisji konkursowej powołanej przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu w celu wyłonienia na szczeblu powiatowym zwycięzców konkursu promującego profilaktykę zatruć tlenkiem węgla oraz bezpieczeństwo pożarowe w obiektach mieszkalnych „czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” organizowanego przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego.


 Konkurs „CZUJKA na straży Twojego bezpieczeństwa”

Czujka logo PSPKomenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu jako współorganizator konkursu promującego profilaktykę zatruć tlenkiem węgla oraz bezpieczeństwo pożarowe w obiektach mieszkalnych „CZUJKA na straży Twojego bezpieczeństwa” zaprasza do udziału oraz przesyła informacje na temat konkursu, a także zwraca się o pomoc w rozpropagowaniu informacji o wydarzeniu.

Adresatami są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej z terenu województwa mazowieckiego.


#SzczepimySię z OSP

Szczepimy si z OSPOchotnicza Straż Pożarna włącza się w akcję promowania szczepień przeciw COVID-19 w Polsce. Jednostki OSP, które zaangażują się we wsparcie szczepień przeciw COVID-19 mogą zdobyć nagrody pieniężne!