WYDARZENIA


 „Powiatowe Zaduszki Strażackie”.

kp psp p sz 1Jak co roku strażacy z powiatu przasnyskiego nie zapomnieli o swoich druhach, którzy odeszli na wieczną służbę i licznie uczestniczyli w dniu 25 listopada w Parafii pw. Achacjusza i Towarzyszy Męczenników w Czernicach Borowych w zorganizowanej Mszy Świętej.


Święto Niepodległości w Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu

kp psp p szW dniu Narodowego Święta Niepodległości na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu odbyła się uroczysta zmiana służby z odegraniem hymnu podczas podnoszenia flagi państwowej na maszt.


Pamięć o kolegach, którzy odeszli..., ale pozostali w naszej pamięci.

kp psp p sz 1Zgodnie z naszą tradycją, przed dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, pracownicy oraz byli pracownicy naszej Komendy, oddali cześć przy grobach funkcjonariuszy pożarnictwa i pracowników służby cywilnej, którzy pełnili służbę w naszej komendzie.

Nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy w przasnyskiej straży

kp psp p sz 1W dniu 6 października 2023 roku został przekazany w użytkowanie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu nowy uterenowiony średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA-Rt 2/16 Renault MDB3 D, z pełnym wyposażeniem i z rozszerzoną funkcją ratownictwa technicznego.

Uroczyste przekazanie samochodów pożarniczych w KP PSP w Przasnyszu

kp psp p sz6 października 2023 r. na placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu odbył się uroczysty apel z okazji przekazania nowych samochodów pożarniczych dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz z Komendy Powiatowej używanych pojazdów do dalszego pełnienia służby w Jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych w Chorzelach i Pawłowie Kościelnym.

mł.kpt. Rafał Smoliński na podium mistrzostw Polski w biegu ulicznym

kp psp p szW dniu 30 września br. w Grudziądzu odbyły się XXVIII Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Biegu Ulicznym. Kadrę województwa mazowieckiego reprezentował mł.kpt. Rafał Smoliński funkcjonariusz naszej komendy, który w klasyfikacji generalnej mężczyzn ( kategoria B 30-39 lat) na dystansie 10 km zajął 3 miejsce. Podium zagwarantowało mu przebiegniecie wspomnianego dystansu w czasie 34 min 51 sekund !!!

Nowy samochód rozpoznawczo - ratowniczy dla KP PSP w Przasnyszu

kp psp p sz 1Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu wzbogaciła się o nowy samochód rozpoznawczo- ratowniczy marki Toyota Hilux.

Uroczyste wręczenie promesy na wykonanie instalacji fotowoltaicznej w KP PSP Przasnysz

kp psp p sz 1Dnia 6 września 2023 roku w budynku OSP Wyszogród odbyło się uroczyste podpisanie i wręczenie umów pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie a jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Starostwami Powiatowymi z Płońska i z Przasnysza.

Uroczyste ślubowanie strażaka i powitanie nowego pracownika korpusu służby cywilnej

kp psp p sz 1Dnia 1 września 2023 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu odbyło się uroczyste ślubowanie str. Szymona Wątkowskiego.

79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

kp psp p sz 1Dziś o godzinie 17:00, przed siedzibą Komendy Powiatowej PSP w Przasnyszu, uczciliśmy 79 rocznicę Powstania Warszawskiego. Wyjątkowym momentem było spotkanie w Przasnyszu przy Pomniku Żołnierzy Niepodległości, gdzie Z-ca Komendanta Powiatowego PSP bryg. Jarosław Andruszkiewicz wraz z przedstawicielami władz samorządowych oraz innych służb mundurowych złożyli wiązanki i zapalili znicze.


Bezpieczne wakacje – obozy harcerskie na terenie powiatu przasnyskiego

kp psp p sz 1Na przełomie czerwca i lipca strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Przasnyszu przeprowadzili działania kontrolno-rozpoznawcze odwiedzając cztery obozy harcerskie. Miejscami ich wizyt były obozy w Kwiatkowie, Nowej Wsi Zarębskiej oraz Bugzach Płoskich.


Zakończenie kursu podstawowego strażaków ratowników OSP

kp psp przasnyszW dniu 4 czerwca 2023 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu zakończyło się Szkolenie podstawowe dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu przasnyskiego.


 Powiatowy Dzień strażaka w Przasnyszu

gwne2 czerwca 2023 r. na Rynku Miejskim w Przasnyszu odbyła się uroczystość Powiatowego „Dnia Strażaka”.


Strefowy turniej strażaków w piłce nożnej

kp psp p sz 130 maja 2023 roku odbyły się eliminacje strefowe II Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków PSP w Piłce Nożnej 6 – osobowej w miejscowości Sierpc.