Strażacy uratowali mężczyznę z płonącego budynku

kp psp p sz 1Dnia 1 października 2021 r. około godz. 14.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Bogate. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowane 8 zastępów Straży Pożarnej.

Po przybyciu na miejsce Kierujący Działaniami Ratowniczymi stwierdził, że pożarem objęte jest poddasze oraz parter niezamieszkałego budynku mieszkalnego. Płomienie oraz dym wydostawał się poprzez otwory drzwiowe i okienne.

Podczas rozpoznania otrzymano informację, że osoba postronna podjęła samodzielną i bezskuteczną próbę ewakuacji mężczyzny z płonącego budynku.

Strażacy natychmiast podjęli działania gaśnicze wprowadzając do wnętrza budynku rotę zabezpieczoną w aparaty oddechowe z linią gaśniczą i odnaleźli mężczyznę znajdującego się w drzwiach budynku. Poszkodowany nie mógł samodzielnie się wydostać z płonącego obiektu. Ratownicy ewakuowali poszkodowanego na zewnątrz i udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Mężczyzna z licznymi poparzeniami ciała został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, a następnie przetransportowany do szpitala. Po wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych obiektu w celu dotarcia do zarzewi ognia pożar ugaszono.

Na szczególną pochwałę zasługuję postawa funkcjonariusza naszej Komendy PSP st. sekc. Arkadiusza Sekuny, który poza służba wraz z druhami z Jednostki OSP Bogate dotarli jako pierwsi na miejsce zdarzenia i uratowali mężczyznę z płonącego domu.


Opracował: Oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu kpt. Piotr Kuligowski

Strażacy uratow...
Strażacy uratowali mężczyznę z płonącego budynku
Strażacy uratow...
Strażacy uratowali mężczyznę z płonącego budynku
Strażacy uratow...
Strażacy uratowali mężczyznę z płonącego budynku