Pożar domu jednorodzinnego w Obrębcu

kp psp p sz 126 stycznia 2021 r. około godz. 17:28 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Obrębiec gm. Czernice Borowe.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej, kłęby dymu wydobywały się z poddasza i okien domu jednorodzinnego. Wszystkie osoby zamieszkujące budynek opuściły go przed przybyciem straży i nie zgłaszały żadnych dolegliwości.

Pożar był w fazie rozwiniętej, a płomieniami objęta była klatka schodowa oraz część parteru i piwnicy.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w budynku, oraz ugaszeniu ogniska pożaru podając 2 prądy wody w natarciu. Ratownicy prowadząc działania zabezpieczeni byli w sprzęt ochrony układu oddechowego.

Podczas działań gaśniczych z obiektu w bezpieczne miejsce wyniesiono 2 butle z gazem propan-butan. Wszystkie pomieszczenia oddymiono przy użyciu wentylatora oddymiającego oraz sprawdzono je kamerą termowizyjną w celu wykluczenia zarzewi ognia. W pomieszczeniu piwnicy doszło do rozszczelnienia instalacji wodnej. Strażacy zlikwidowali wyciek.

W trakcie przeszukania budynku znaleziono 4 martwe zwierzęta (2 koty i 2 pieski).

W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyły: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza, Ochotnicze Straże Pożarne: Czernice Borowe, Rostkowo i Węgra.

Pożar domu mies...
Pożar domu mieszkalnego w Obrębcu
Pożar domu mies...
Pożar domu mieszkalnego w Obrębcu
Pożar domu mies...
Pożar domu mieszkalnego w Obrębcu
Pożar domu mies...
Pożar domu mieszkalnego w Obrębcu


Straż Pożarna Ostrzega!!!

Ogień jest żywiołem, który jest bardzo ciężki do opanowania. Dlatego też gdy widzimy pierwsze oznaki pożaru nie czekajmy i natychmiast informujmy Straż Pożarną, ponieważ pożar bardzo szybko może wymknąć się spod kontroli odcinając nam jedyną drogę ucieczki.

Straż Pożarna Rekomenduje!!!

W celu zwiększenia bezpieczeństwa swojego oraz swoich bliskich montujmy w domach czujki dymowe oraz czujki czadu. W przypadku niebezpieczeństwa natychmiast nas o tym powiadomią co pozwoli nam w porę się ewakuować i powiadomić odpowiednie służby.

Więcej w artykule: Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!